Фітоконцентрат прополісу – це 10% спиртова настойка цілющої речовини, яку виробляють бджоли (бджолиний клей).
Прополіс містить майже всі мікроелементи, які потрібні людині: магній, калій, кальцій, натрій, залізо, цинк, марганець, мідь, кобальт, фосфор, сірку, сурму, алюміній, хром, селен, кремній, стронцій, титан, ванадій, олово та фтор. Вітамінний склад: В1, В2, В6, A, С, Е, Н та Р.
До складу прополісу входять також амінокислоти: аланін, β-аланін, α(δ)-аміноолійна кислота, аргінін, аспарагін, аспарагінова кислота, валін, гідроксипролін, гістидин, гліцин, глутамінова кислота, ізолейцин, лізин, лейцин, метіонін, орнітин, піроглутамінова кислота, пролін, саркозин, серин, тирозин, треонін, триптофан, фенілаланін, цистин та цистеїн. Багато які з них є незамінними для людини. Велике терапевтичне значення мають флавоноїди апігенін, акацетин, кемпферол, кемпферид та ерманін.
Завдяки такому багатому хімічному складу прополіс здавна використовується в народній медицині для профілактики та лікування різних захворювань. Настоянка містить усі корисні речовини, що є в прополісі, в розчиненому вигляді, та її зручно використовувати як внутрішньо, так і зовнішньо.
Властивості настоянки прополісу: протизапальна та антибактеріальна, імуностимулююча та ранозагоювальна, антитоксична та антиоксидантна, нормалізує обмін речовин та стимулює обмінні процеси.
Зовнішнє застосування настоянки прополісу:
травми, опіки, рани (уражені ділянки шкіри потрібно змащувати настоянкою 2–3 рази на день) – фітопрепарат згубно впливає на бактерії, знезаражує рани, знеболює, знімає запалення, сприяє швидкому загоєнню;
стоматологічні захворювання (стоматит, гінгівіт, пародонтит, запалення слизової оболонки рота та ясен, зубний біль) – настоянку змішують з фізрозчином у пропорції 1:10 та роблять полоскання, або прикладають тампони, змочені настойкою, до ураженої ділянки;
захворювання верхніх дихальних шляхів (ангіна, фарингіт, тонзиліт) – настоянкою прополісу з фізрозчином потрібно полоскати горло 2–3 рази на день;
отит – у зовнішній слуховий прохід закладають тампони, змочені настоянкою прополісу, або капають 1–2 краплі настойки 3–4 рази на день;
нежить – настоянкою прополісу з фізрозчином промивають носові пазухи;
грибкові захворювання шкіри та нігтів – компреси, аплікації, розтирання.
Внутрішнє застосування настоянки прополісу: зміцнення імунітету, від кашлю, біль у горлі, бронхіту. У 100 мл води, молока або чаю додають 15 крапель настоянки. Дітям віком до 12 років застосовувати настоянку прополісу внутрішньо не рекомендують. Краще використовувати з цією метою мед з прополісом.
Протипоказання: індивідуальна непереносимість продуктів бджільництва або спирту; вагітність та період лактації (допускається зовнішнє використання); вік до 12 років; атонічна бронхіальна астма, поліноз, гостра екзема, алергічний риніт, дерматит; відкриті рани; захворювання печінки, панкреатит, захворювання жовчних шляхів; не можна поєднувати приймання ліків та настоянки (між прийманнями має пройти щонайменше 2 години).
Важливо! Рекомендується зробити пробу на алергічну реакцію: прийняти малу дозу настоянки або нанести невелику кількість настоянки на шкіру, слизову оболонку задньої стінки горлянки або м'яке піднебіння. Якщо з'являється якесь подразнення чи погіршення самопочуття, застосовувати настойку не слід. При лікуванні не можна приймати більш ніж 20 крапель настоянки. Перед початком застосування рекомендується консультація лікаря.
Склад: прополіс 10%, допоміжна речовина – водно-спиртовий розчин.
Об'єм: 25 мл.
Виробник: ТМ «Медок», Україна.
Немає відгуків про цей товар.